قوانین استرداد کالا در دیبا آی تی

کاربر گرامی لطفاً موارد زیر را جهت استفاده بهینه از خدمات و برنامه‌‏های کاربردی دیبا آی تی به دقت ملاحظه فرمایید.

ورود کاربران به وب‏‌سایت دیبا آی تی هنگام استفاده از پروفایل شخصی، طرح‏‌های تشویقی، ویدئوهای رسانه تصویری دبیا آی تی و سایر خدمات ارائه شده توسط دیبا آی تی به معنای آگاه بودن و پذیرفتن شرایط و قوانین و همچنین نحوه استفاده از سرویس‌‏ها و خدمات  دیبا آی تی است. توجه داشته باشید که ثبت سفارش نیز در هر زمان به معنی پذیرفتن کامل کلیه شرایط و قوانین دیبا آی تی از سوی کاربر است.

لازم به ذکر است شرایط و قوانین مندرج، جایگزین کلیه توافق‏‌های قبلی محسوب می‏ شود

قوانین عمومی

توجه داشته باشید کلیه اصول و رویه‏‌های دیبا آی تی منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر است. در صورتی که در قوانین مندرج، رویه‏‌ها و سرویس‏‌های دیبا آی تی تغییراتی در آینده ایجاد شود، در همین صفحه منتشر و به روز رسانی می شود و شما توافق می‏‌کنید که استفاده مستمر شما از سایت به معنی پذیرش هرگونه تغییر است.

تعریف مشتری یا کاربر

مشتری یا کاربر به شخصی گفته می‌شود که با اطلاعات کاربری خود که در فرم ثبت‌نام درج کرده است، به ثبت سفارش یا هرگونه استفاده از خدمات دیبا آی تی اقدام کند.

همچنین از آنجا که دیبا آی تی یک وب‌سایت خرده‌فروشی آنلاین است، طبق قانون تجارت الکترونیک مشتری یا مصرف کننده هر شخصی است که به منظوری جز تجارت یا شغل حرفه‌ای به خرید کالا یا خدمات اقدام می‌کند.

تعریف فروشنده

 محصولات ارایه شده در وب‌ سایت دیبا آی تی از واردکنندگان وشرکت‌های معتبرقانونی خریداری و عرضه می‌شود

 - مسئولیت‌های مربوط به کیفیت، قیمت، محتوای محصول و موضوعاتی از این قبیل بر عهده دیبا آی تی است

- فاکتور کالاهای خریداری شده،در صورت درخواست خریدار توسط فروشنده ارسال می‌شود

- روزهای کاری،روزهای شنبه تا پنجشنبه به استثنای جمعه و ایام تعطیلات رسمی می باشد

- سفارش‌های ثبت شده تا ساعت ۱۶ هر روز،حداقل تا یک روز کاری بعد،در تهران و شهرستان ها ارسال خواهد شد

ارتباطات الکترونیکی

هنگامی که شما از سرویس‌‏ها و خدمات دیبا آی تی استفاده می‏‌کنید، سفارش اینترنتی خود را ثبت یا خرید می‏‌کنید و یا به دیب آی تی ایمیل می‏‌زنید، این ارتباطات به صورت الکترونیکی انجام می‏‌شود و در صورتی که درخواست شما با رعایت کلیه اصول و رویه‏‌ها باشد، شما موافقت می‌‏کنید که دیبا آی تی به صورت الکترونیکی (از طریق پست الکترونیکی، سرویس پیام کوتاه و سایر سرویس‌های الکترونیکی) به درخواست شما پاسخ دهد.

همچنین آدرس ایمیل و تلفن‌هایی که مشتری در پروفایل خود ثبت می‌کند، تنها آدرس ایمیل و تلفن‌های رسمی و مورد تایید مشتری است و تمام مکاتبات و پاسخ‌های شرکت از طریق آنها صورت می‌گیرد

سیاست‏‌های رعایت حریم شخصی

دیبا آی تی به اطلاعات خصوصی اشخاصى که از خدمات سایت استفاده می‏‌کنند، احترام گذاشته و از آن محافظت می‏‌کند

حق استفاده و نشر مطالب موجود و در دسترس در انحصار دیبا آی تی است و هر گونه استفاده بدون کسب مجوز کتبی،استفاده با مقاصد تجاری حق پیگرد قانونی را برای دیبا آی تی دارد.

.تنها مرجع رسمی مورد تایید ما برای ارتباط با شما پایگاه رسمی این سایت DIBAIT.COM است.

 

تحویل سفارش در اماکن عمومی همچون کافه،کافی نت،رستوران،هتل و مانند آن امکان‌پذیر نیست و لازم است آدرس تحویل،دقیق و قابل استناد باشد.

گارانتی کالا :

گارانتی و خدمات پس از فروش کالاها بر عهده شرکت گارانتی کننده می باشد و فروشگاه دیبا آی تی فقط فروشنده کالا میباشد. همچنین کالاهای بدون گارانتی و یا با گارانتی بین الملل شامل هیچ گونه گارانتی و خدمات پس از فروش در ایران نمی باشند. با توجه به اینکه کارتهای گارانتی در شرکتهای تولید کننده یا گارانتی کننده صادر میگردد و پس از مدتی در بازار عرضه میگردند معمولا تاریخ شروع آن با تاریخ فروش کالا متفاوت میباشد و از این بابت مسولیتی بر عهده فروشنده نمیباشد.

نظر کاربران:

هدف ازایجاد بخش نظرات دردیبا آی تی،اشتراک‌ گذاری تجربه‌ ی خرید و کاربری محصولاتی است که به فروش می‌رسد

بدیهی است بخش نظرات دیبا آی تی با دیگر سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی متفاوت است.در این بخش،هر کاربر مجاز است  .

در چهارچوب شرایط و قوانین سایت،نظرات خود را به اشتراک بگذارد و پس از بررسی کارشناسان تایید،نظرش را روی سایت مشاهده کند.

بدیهی است که اگر قوانین سایت در نظرات کاربری رعایت نشود،تایید نمی‌شوند و در نتیجه در سایت به نمایش درنمی‌آیند.

محتوا:

دیبا آی تی تلاش و دقت را در راستای ارائه تمامی سرویس‌‏های خود می‏‌کند و به منظور تولید محتوا از منابع و مراجع اصیل و نیز شرکت‏‌های سازنده محصولات استفاده می‏‌کند.

وب سایت دیبا آی تی هیچ گونه مسوولیتی را در رابطه با حذف شدن صفحه‏‌های سایت خود و یا لینک‏‌های مرده نمی‌‏پذیرد

سروﻳس‌‏های سایت آن‏گونه که هست ارائه می‏‌شود و سایت دیبا آی تی تحت هیچ شرایطی مسوولیت تاخیر یا عدم کارکرد

سایت را که می‌تواند

ناشى از عوامل طبیعى،نیروى انسانی،مشکلات اینترنتى،خرابی تجهیزات کامپیوترى،مخابراتى و غیره باشد بر عهده ندارد

سایت دیبا آی تی ممکن است دارای سرویس‌‏هایی با قابلیت مشارکت عمومی موسوم به سرویس‌‏های جمعی،همچون اتاق گفتگو،تابلوی اعلانات،

تالار گفتگو،نقد و سرویس‏‌های دیگری باشد که برای تسهیل ارتباط شما با دیگران (چه در مقیاس عمومی مثل تالار گفتگو و

چه در مقیاس خصوصی مثل شبکه خصوصی دوستان) ارائه می‏‌شوند.شما توافق می‏‌کنید که از این سرویس‏‌های جمعی،

فقط برای ثبت،ارسال و دریافت پیام‏‌هایی استفاده کنید که مناسب و مرتبط با آن سرویس خاص باشد

سیاست قیمت گذاری:

سیاست قیمت گذاری در دیبا آی تی مبتنی بر اصول مشتری مداری و احترام به حقوق مصرف کننده است   

قیمت‏‌های ارائه شده برای کالاها درفروشگاه دیبا آی تی قیمت‏‌های خرده فروشی است که غالباً توسط تولید‏کننده و

یا تامین‏‌کننده آن محصول به صورت مصوب تعیین شده است و سایر کالاها بر اساس مدل و مشخصات و همچنین کالاهای مشابه در بازار تعیین قیمت می‌‏شوند.

نحوه پرداخت:

تنها از طریق درگاه اینترنتی بانکی وب سایت قابل پرداخت میباشد

نحوه تحویل کالا:

کالای خریداری شده از طریق پیک در تهران و پست پیشتاز در سایر شهرستان ها انجام میگردد.

۷ روز ضمانت بازگشت :

خریدار محترم، مفاد زیر به عنوان شرایط قانونی حاکم بر خرید اینترنتی معتبر، و مورد توافق طرفین خواهد بود:

 

1- طبق ماده 37 قانون تجارت الکترونیک مصوب 17/10/1382 مشتری می تواند ظرف مدت هفت روز کاری اقدام به انصراف خود از خرید نماید مشروط به اینکه:

کالای خریداری شده باز نشده و پلمپ باشد

هزینه باز پس فرستادن کالا طبق ماده 37 قانون تجارت االکترونیک، بر عهده خریدار می‌باشد.

نظر به انتخاب روش تحویل کالا توسط مشتری، زمان آغاز مدت هفت روز کاری انصراف از خرید طبق بند الف ماده 38 قانون تجارت الکترونیک از تاریخ تحویل کالا توسط شرکت به کالا رسان مناط اعتبار می‌باشد.

2- طبق ماده 41 قانون تجارت الکترونیک چناچه کالای خریداری شده توسط مشتری با کالای ارسال شده توسط شرکت از نظر(جنس، برند، رنگ) متفاوت باشد مشتری باید حداکثر ظرف مدت 24 ساعت پس از دریافت کالا از کالا رسان، کالا را باتوجه به شرایط ذیل به شرکت عودت نماید:

هزینه عودت کالا بر عهده شرکت خواهد بود.

زمان محاسبه عودت کالا در فرض فوق از سوی مشتری تاریخ مندرج در قبض تحویل کالا به کالا رسان خواهد بود.

3- چنانچه کالای خریداری شده مشمول بندهای فوق نبوده و پس از باز شدن کالا از بسته بندی دارای عیوب فنی باشد به طوری که اگر کالای خریداری شده دارای یکی از شرایط ذیل باشد:

گارانتی دار: خریدار موظف است کالای مزبور را برای شرکت گارانتی کننده ارسال نماید لذا شرکت هیچ گونه مسئولیتی در ارتباط با عیوب فنی محصولات با گارانتی را ندارد.

فاقد گارانتی: شرکت هیچگونه مسئولیتی در قبال عیوب فنی ندارد

4- خریدار مکلف است بلافاصله حین دریافت کالا از کالارسان و در مقابل وی اقدام به بازگشایی کالای خریداری شده از بسته یا پاکت و غیره نماید. چنانچه کالای خریداری شده دارای عیوب ظاهری مانند (شکستگی، ترک خوردگی، زدگی وغیره) باشد از تحویل کالا اجتناب نموده و در غیر اینصورت تحویل کالا توسط کالا رسان به خریدار به منزله تایید صحت و سلامت فیزیکی کالا بوده و شرکت ادعای بعدی خریدار در این خصوص را نمی‌پذیرد.

 

5- چنانچه کالای خریداری شده توسط مشتری به دلیل عدم موجودی کالا قابل تحویل نباشد، شرکت طبق ماده 39 قانون تجارت الکترونیک مکلف است وجه دریافتی را ظرف مدت 72 ساعت کاری به خریدار عودت نماید. عودت وجه منوط به اعلام شماره حساب بانکی از طریق محل مشخص شده در پروفایل کاربری و ثبت درخواست در قسمت تماس با ما (درخواست لغو سفارش و استرداد وجه) توسط خریدار است. در صورت تاخیر در اعلام حساب بانکی هیچ مسئولیتی متوجه شرکت نخواهد بود.

تمامی شرایط و قوانین مندرج،در شرایط عادی قابل اجرا است و در صورت بروز هرگونه از موارد قوه قهریه،دیبا آی تی هیچ گونه مسئولیتی ندارد.